انواع صفحه کابینت آشپزخانه مدرن و شیک ساده کوچک سفید طلایی

امروزه انواع مختلفی از صفحه‌های کابینت‌ در بازار به فروش می‌رسند. صفحه‌های کابینت در انواع جنس، رنگ و طرح تولید می‌شوند که قیمت هرکدام با یکدیگر متفاوت است. صفحهٔ کابینت یکی از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون آشپزخانه است که علاوه بر تأثیر زیادی که در زیبایی محیط آشپزخانه دارد، تا حد زیادی کارایی مهمی برای آماده سازی غذا دارد؛ چراکه تمام کارهای آماده‌سازی غذا بر روی صفحهٔ کابینت انجام می‌شود. درنتیجه باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد و به‌راحتی قابل تمیزشدن باشد.

از انواع صفحه کابینت می‌توان به صفحه کابینت ام دی اف، سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی اشاره کرد. صفحات کابینت به دو نوع یک لب و دو لب تقسیم می‌شوند. از صفحه کابینت یک لب برای روی کابینت‌های زمینی استفاده می‌شود. در این صفحه‌ها یک سمت صفحه گرد و صیقلی است و سمت دیگر آن معمولی می‌باشد. آن سمت معمولی رو به دیوار و سمت تراش‌خورده‌اش به سمت آشپزخانه نصب می‌شود. در صفحه کابینت دو لب هر دو طرف صفحه صیقلی و گرد است. از صفحه کابینت دو لب برای اپن و جزیره‌ها استفاده می‌شود. در ادامه می‌خواهیم به انواع صفحه کابینت بپردازیم پس با ما همراه باشید.

صفحه کابینت سنگ طبیعی

اگر می‌خواهید کابینت آشپزخانه مدرن و شیک داشته باشید استفاده از سنگ طبیعی و مصنوعی به‌عنوان صفحهٔ کابینت به شما پیشنهاد می‌شود. از زمان‌های گذشته تا هم اکنون از سنگ طبیعی به‌عنوان سنگ کابینت استفاده می‌شود. با این تفاوت که در زمان‌های گذشته ایجاد یک صفحهٔ صاف و یک‌دست کار دشوارتری بوده است. امروزه باتوجه‌به ابزارآلات حرفه‌ای که وجود دارد به‌راحتی می‌توان برای صفحهٔ کابینت سنگ طبیعی را برش داد و آن را صاف و صیقلی کرد. امروزه در صنعت کابینت از سنگ طبیعی با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. این در حالی است که درگذشته امکان صیقلی کردن و تراش‌دادن سنگ در ابعاد بزرگ وجود نداشته است.

سنگ طبیعی برای صفحهٔ کابینت یک انتخاب مناسب است؛ چراکه هیچ مواد شیمیایی‌ای در ساختار آن وجود ندارد. همچنین سنگ‌های طبیعی از همه نظر از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهند و در مقابل ضربه و خط‌وخش مستحکم هستند. سنگ طبیعی را می‌توانید در انواع طرح و رنگ سفارش دهید و از آنجاییکه سنگ طبیعی است حس و حال متفاوتی را به آشپزخانهٔ شما می‌دهد. برای تمیزکردن صفحه کابینت سنگ طبیعی انرژی و زمان بسیار کمی لازم است؛ چراکه تمام کثیفی‌ها به‌راحتی از روی آن پاک می‌شوند. این صفحات با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند. قیمت‌ها باتوجه‌به نوع سنگ متفاوت است.

صفحه کابینت سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی هم دارای انواع مختلفی است و از لحاظ ظاهری حس همان سنگ طبیعی را به افراد می‌دهد. این سنگ‌ها به طور مستقیم از طبیعت گرفته نمی‌شوند؛ بلکه در کارگاه‌ها ساخته می‌شوند. در واقع برای ساخت سنگ مصنوعی از پودر سنگ طبیعی به همراه مواد شیمیایی استفاده می‌شود. برای صفحه کابینت از سنگ‌های مصنوعی مختلفی استفاده می‌شود از این سنگ‌ها می‌توان به کورین، کوارتز و مارمونایت اشاره کرد.

صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین به نسبت سنگ‌های مصنوعی دیگر بسیار سبک‌تر است. در نتیجه با نصب آن بر روی کابینت‌های زمینی، وزن زیادی را بر روی کابینت‌ها وارد نمی‌کند. صفحه کابینت کورین در مقابل مواد شیمایی از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهد. همچنین درصورتی‌که دچار خط‌وخش و شکستگی بشود به‌راحتی می‌توان آن را ترمیم کرد. در این صفحه کابینت‌ها شما شاهد هیچ درزی نخواهید بود. از همین رو در این دکوراسیون شما کمتر شاهد رسوب در بخش سینک و صفحهٔ کابینت هستید. شاید برایتان جالب باشد که سنگ کورین دارای طول عمر بالایی است. ازآنجایی‌که قیمت سنگ هرساله افزایش پیدا می‌کند، خرید صفحه کابینت از جنس سنگ طبیعی و مصنوعی نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

سنگ‌های کورین ضدباکتری هستند و همین موضوع یکی از دلایلی است که از آن برای صفحهٔ کابینت و سینک استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید برای کابینت آشپزخانه ساده کوچک خود کابینت سفارش دهید، می‌توانید برای سینک و صفحهٔ کابینت از سنگ مصنوعی کورین استفاده کنید. چراکه به دلیل متراژ پایین آشپزخانه، قیمت نهایی کابینت خیلی زیاد نمی‌شود. صفحه کابینت کورین بسیار یکدست و یکپارچه به نظر می‌رسد و درزهای آن با چشم قابل‌مشاهده نیست. همین موضوع سبب محبوبیت این سنگ در صنعت کابینت‌سازی شده است. اگر از سنگ کابینت کورین برای آشپزخانهٔ خود استفاده کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مواد شوینده بسیار قوی برای تمیزکردن آن استفاده نکنید. اگر برای تعداد دفعات زیادی از مواد شویندهٔ قوی برای تمیزکردن سطح آن استفاده کنید، امکان تغییر رنگ به‌مرورزمان وجود دارد.

صفحه کابینت کوارتز

بیشتر عناصر تشکیل‌دهندهٔ سنگ کوارتز طبیعی است و درصد بسیار ناچیزی از آن را مواد شیمیایی تشکیل می‌دهد. ازاین‌رو بسیار حس سنگ طبیعی را می‌دهد. افرادی که برایشان مهم است که حس و حال سنگ طبیعی را در دکوراسیون آشپزخانهٔ خود داشته باشند بهتر است که از صفحه کابینت کوارتز و یا سنگ طبیعی بهره ببرند. صفحه کابینت کوارتز نیز دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه، حرارت و خط‌وخش است. همچنین این سنگ نیز مانند کورین ضدباکتری است. از این رو از کوارتز هم به‌عنوان صفحه کابینت و هم به‌عنوان سینک ظرف‌شویی می‌توان استفاده کرد. این سنگ دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است در نتیجه برای هر رنگ کابینتی می‌توانید از آن استفاده کنید. سنگ کوارتز در طیف رنگی سفید دارای تنوع زیادی است در نتیجه برای کابینت آشپزخانه سفید طلایی می‌توانید به‌راحتی صفحه کابینتی که مطابق با دکوراسیون آشپزخانهٔ شما است را انتخاب کنید.

بافت سنگ کوارتز هیچ منفذی ندارد در نتیجه کثیفی و لک‌‎ها به‌راحتی از روی آن تمیز می‌شوند و تمیزکردن آن در کمترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد. لازم به ذکر است که سنگ کوارتز در مقابل خط‌وخش بسیار مقاوم است؛ اما اگر اتفاقی برای آن بیفتد ترمیم‌کردن آن امکان‌پذیر نیست و این یکی از معایب استفاده از صفحه کابینت کوارتز به‌حساب می‌آید. اگر محیطی که می‌خواهید از سنگ کوارتز استفاده کنید باز و در معرض نور خورشید است آکساگروپ به شما پیشنهاد می‌کند که به‌هیچ‌عنوان از این سنگ مصنوعی استفاده نکنید. چراکه این سنگ در مقابل نور خورشید مقاومت بسیار کمی دارد. لازم به ذکر است که علاوه بر آشپزخانه از سنگ کوارتز می‌توانید برای روشویی نیز استفاده کنید.

قیمت صفحه کابینت سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی باتوجه‌به اینکه در کارگاه‌ ساخته می‌شود دارای قیمت متفاوتی است. باتوجه‌به نوع برند، ایرانی و خارجی بودن قیمت‌ها با یکدیگر مختلف است. نوع ترکیباتی که برای ساخت سنگ مصنوعی به کار می‌رود نیز در قیمت تأثیرگذار است. یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت تأثیر مستقیمی دارد ضخامت سنگ است. هر چه سنگ روی کابینت ضخیم‌تر باشد قیمت آن بالاتر می‌رود. طرح روی سنگ مصنوعی هم روی قیمت تأثیرگذار است. هر چه طرحی که روی سنگ است زیباتر و خاص‌تر باشد قیمت آن بیشتر است.

برای اطلاع از قیمت و سفارش انواع کابینت در سبک‌های مختلف می‌توانید با کارشناسان شرکت آکساگروپ تماس حاصل فرمایید. آکساگروپ بیش از ۱۰ سال است که در حوزهٔ دکوراسیون داخلی در حال فعالیت است و توانسته است در میان رقبا رضایت مشتریان خود را کسب کند. آکساگروپ تولید کننده‌ی تمام محصولات ام دی اف است و شما عزیزان می‌توانید بدون واسطه و با قیمتی بسیار منصفانه محصولات مورد نیازتان را به آن سفارش و خریداری نمایید.