بهترین شهر ایران برای زندگی کدام شهر است؟

در گزارش تهیه‌شده توسط سازمان ملل تبریز به‌عنوان زیباترین و توسعه‌یافته‌ترین شهر ایران معرفی شد. وجود ساختمان زیبا، خطوط هواپیمایی پیشرفته، طبیعت بی‌نظیر، غذاهای لذیذ، مساجد زیبا و آثار تاریخی بی‌شمار ازجمله عوامل مؤثر در انتخاب مرکز آذربایجان شرقی به‌عنوان بهترین هر ایران برای زندگی است. تبریز در سال ۲۰۱۳ نیز توانست عنوان سالم‌ترین و بهداشتی‌ترین شهر ایران را در ایران کسب کند.

رتبه دوم، تهران

تهران پس از تبریز دومین شهر ایران برای زندگی انتخاب شد. تهران پایتخت ایران یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور است که در حدود ۱۰ درصد از جمعیت کل کشور را در خود جای‌داده است. این شهر ازنظر معیارهای توسعه‌یافتگی و کیفیت زندگی در آن در رتبه بالایی قرار دارد.

رتبه سوم، اصفهان

 

پس از تبریز و تهران، اصفهان در رتبه سوم بهترین شهرهای ایران قرار می‌گیرد. بسیاری اصفهان را به‌عنوان پایتخت فرهنگی ایران می‌شناسند این شهر باستانی یکی از شهرهای توسعه‌یافته ایران است.

رتبه چهارم، مشهد

 

شهر مقدس مشهد نیز رتبه بالایی در سطح امکانات و رفاه زندگی ساکنین آن دارد. شهر مقدس مشهد یکی از امن‌ترین شهرهای ایران است و آمار جرم در آن بسیار پائین است.

رتبه پنجم، قم

 

این شهر مذهبی در جنوب تهران قرار دارد و در بررسی استاندارهای زندگی در ایران رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

رتبه ششم، ارومیه

 

در انتهای این گزارش نام شهر ارومیه به چشم می‌خورد. ارومیه دومین شهر پرجمعیت شمال غرب ایران است که در عرب دریاچه ارومیه قرار دارد.

منبع: اسکانو